زنجیره تولید مام (شرکت مرغ اجداد مازندران) مجموعه‌ای صنعتی در اکوسیستم پرورش طیور به‌ شمار می‌رود که تمامی مراحل تولید مرغ از مزرعه تا سفره را به‌صورت متمرکز در خود جای داده است. این مجموعه که از سال ۱۳۶۸ با یک مزرعه مرغ مادر شروع به فعالیت کرد هم‌اکنون پنج مزرعه مرغ مادر، بیش از صد مزرعه مرغ گوشتی مشارکتی، دو کارخانه فعال و یک کارخانه در حال ساخت تولید دان طیور، کشتارگاه صنعتی، کارگاه تولید ضد عفونی، داروخانه و کلینیک دامپزشکی، کارگاه تولید محصولات فرآوری شده و کارخانه کارتن سازی را تحت مدیریت خود دارد.

زنجیره تولید مام در حال حاضر با ایجاد حدود هزار شغل (مستقیم و غیرمستقیم) به لحاظ پرسنلی در زمره مجموعه‌های تولیدی بزرگ استان مازندران به حساب آمده، و با در اختیار داشتن سهم قابل توجهی از تولید مرغ در استان و کشور، نقشی چشم‌گیر در مسیر تأمین پروتئین سالم و مستمر برای هم‌میهنان ایفا می‌کند.

این مجموعه با ظرفیت حدود ۱۵۰ هزار مرغ مادر در هر دوره سرمنشأ تولید بالغ بر ۱۲ میلیون جوجه در سال، و حدود ۲۵۰۰۰ تن گوشت مرغ آماده مصرف در سال است. خوراک مورد نیاز مزارع مادر و گوشتی نیز در کارخانه‌های دان تحت مدیریت زنجیره تولید با حجم حدود ۵۰۰۰ تن دان مرغ در ماه تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد.